COVID-19 – Jak se nezbláznit?

Uncategorized

PÁR TIPŮ JAK SE Z TOHO COVIDU-19 NEZBLÁZNIT

Zamyslete se

Zamyslete se a položte si základní otázku „Opravdu je to tak strašné?“. Když si prolétnete vzpomínkami na posledních pár dní, co všechno jste četli, co kdo řekl, co jste viděli, určitě vás to dohání k šílenství. Je to ale opravdu tak jak řekli a napsali?          Je tu možnost, že situace s COVID-19 není zase tak vážná, ale jen to celé je nafouknutá bublina polopravd k vyvolání paniky a strachu, aby na tom mohla média vydělat?

Nevěřte všemu, co čtete a slyšíte

Uvědomte si, že i když tu teď řádí COVID-19, stále zůstává internet, rádio, televize a spoustu dalších médií. A jsou to pořád ta stejná média, jako byla před koronavirem. A proč jsou stejná? Kdyby média psala jen pravdu a dobré věci, lidi to omrzí. Média musejí předhazovat lidem jen ty zprávy, které jim zaručí výdělek a zájem, protože z toho tyto média žijí.
Většinou jsou všechny takovéto zprávy přehnané, aby přilákaly pozornost. Takže až zase něco budete číst na internetu, zamyslete se a vězte, že článek napsal profesionál, který má za úkol vyděsit, šokovat a navýšit zisk.
Ale ne všechno je lež, totiž každý ten článek a příspěvek atd., je založen na pravdě, ale je obalený v obalu, ze kterého vám musí jít mráz po zádech.

Udělejte si kafe nebo čaj a zachovejte klid!

Uvařte si oblíbený nápoj, sedněte si s rodinou k televizi, ale nepouštějte zprávy. Pusťte si nějaký hezký film a hlavně si povídejte s blízkými. Konverzace s ostatními je totiž velice dobrý prostředek na to, abyste přestali myslet na to špatné a znepokojující.

Zvládneme to a bude zase dobře!

Je to nové, neznáme to, bojíme se. 
Ano, pravda. Ale brzy to nové nebude, budeme to znát a strach je normální lidský pocit. Všechno přejdeme a zvládneme, ale musíme si uvědomit, že nesmíme být lhostejní ke svému zdraví a k ostatním lidem okolo sebe.
Naděje umírá poslední, ale pokud jí budeme nosit v srdci a rozdávat kolem, nikdy nezemře.

Děkuji Všem, kteří pomáhají a zapojují se do boje proti COVID-19

Matthew Lavire, RUKADĚTEM.cz

Visits: 327
Matthew Lavire, RUKADĚTEM.CZ
Zakladatel a majitel RUKADĚTEM.CZ Pedagog Základní a Praktické školy Asistent pedagoga, Základní a Praktická škola
http://www.rukadetem.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *